Buradasınız: Ana sayfa - Fenerbahçe Transfer - Maziden Sayfalar: Jet Fadıl Fenerbahçe’yi nasıl çırak çıkardı?
 
SON DAKİKA TRANSFER HABERLERİ: Manchester United, Heerenven'in 18 yaşındaki savunmacısı Jeremiah St Juste'yi ara transfer döneminde alıyor. **** Real Madrid, 35 milyon avro ödeyerek Alvaro Morata'yı yeniden Madrid'e getirecek. **** Arsenal, Juventus'ta forma şansı bulamayan gen savunmacı Danielle Rugani için 13 milyon avro ödemeye hazır. **** Liverpool'un yıldızı Philippe Coutinho, İspanyol devinin gündeminde. Barcelona, Ocak ayında Liverpool'un kapısını çalacak. **** Swansea City, 8 milyon sterlin değerindeki Leeds orta sahası Sam Byram'la ara transfer için el sıkıştı. **** Empoli'nin 23 yaşındaki golcüsü Riccardo Saponara Everton'ın takibinde. Mersyside'ın mavileri devre arasında soluğu İtalya'da alabilir. **** Bir süredir Valencia savunmacısı Jose Luis Gaya'yı izleyen Chelsea, oyuncuyu transfer etmek için sözleşmesindeki serbest kalma maddesinden faydalanacak. **** Inter'in tecrübeli forveti Rodrigo Palacio, vatandaşı Tevez gibi eski tamını Boca'ya dönüyor. **** Fenerbahçe devre arasında Arsenal'in yıldızı Mesut Özil'i kadrosuna katmak adına önemli bir girişimde bulunacak.
 

Maziden Sayfalar: Jet Fadıl Fenerbahçe’yi nasıl çırak çıkardı?

Oktayderelioıglu1

Fenerbahçe, Oktay Derelioğlu’nu Las Palmas’a kaptırınca, bu futbolcu için ödediği 3.5 milyon dolar da Fadıl Akgündüz’ün Siirt Jet-Pa Kulübü ile resmi bir bağlantısı olmadığı için havaya uçtu.

ÇABALAR SONUÇSUZ
Fenerbahçe Oktay Derelioğlu yüzünden 3.5 milyon dolarlık zarara girdi. Sarı-Lacivertli kulübün Başkanı Aziz Yıldırım, sezon öncesi yapılan anlaşma sonucu Jet-Pa Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fadıl Akgündüz’ün hesabına 3.5 milyon dolar yatırdı. Ancak yaşanan gelişmeler ve Oktay’ın Las Palmas’a tranferi bütün hesapları alt üst etti. Fenerbahçe’nin ödediği parayı alma çabası ise şimdilik sonuçsuz kaldı.

OKTAY SİİRT’İN FUTBOLCUSU
Oktay’In lisansı Siirt Jet-Pa Spor’un elinde bulunuyor. Fenerbahçe ise yaptığı ödemeyi Fadıl Akgündüz’ün kulüple sponsorluktan başka ilgisi bulunmaması ve ödeme dekontunda paranın ne amaçla yatırıldığı belirtilmemesi nedeniyle geri alamıyor. Sarı-Lacivertliler’in konu ile ilgili olarak Futbol Fedarasyonu’na yaptığı başvuru da aynı gerekçelerle geçersiz sayıldı.

TAKİİDDİN YARAYAN: ÖDEYECEĞİZ
BU arada Federasyon Hukuk Kurulu Las Palmas’ın genç futbolcuyu oynatabilmek için geçici sertifika başvurusunu olumlu bulunca F.Bahçe’nin Oktay için ödediği paranın bonservis ile ilgili olmadığı açıklığa kavuştu. Siirt Jet-Pa Spor Kulübü Başkanı Takiiddin Yarayan ise 3.5 milyon doları kendileri almamalarına rağmen ödeyeceklerini açıkladı. Ancak Siirt’in ödemeyi nasıl ve ne zaman yapacağı merak konusu.

Meraklısına not: Borcun 1.250.000 Dolar karşılığı Ceyhun Eriş alındı. Bu haberde görebilirsiniz.

Kaynak: Futbolizm.blogspot.com

Etiketler:, , , , , , ,


Yorum yapın

You must be logged in to post a comment.

Sponsor bağlantılar